ورود و ثبت نام

پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۲

ساعت : ۱۷:۰۰

رویداد فراتر از خود بودن

تاریخ برگزاری رویداد

اشتراک‌گذاری رویداد

بارکد رویداد

رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات

پدر و مادر بودن به نوبه ی خود یکی از سخت ترین کارهای دنیا و شبیه یک سفر لذتبخش هست؛ اما یکی از عواملی که می تواند این سفر لذتبخش را پر چالش کند داشتن فرزندی با نیازهای خاص است.

با داشتن فرزندی با نیازهای ویژه این سفر پر رمز و راز با ابهامات و سوالات فراوان است. والدین  با داشتن این فرزندان پا در دنیایی جدید و ناشناخته می گذارند و برای طی کردن این مسیر به حمایت و آگاهی های جدید نیاز دارند.

در این میان، والدگری برای فرزند اوتیستیک یکی از پر چالش ترین سبک های والدگریست چرا که دنیای اوتیسم همچنان مسیری پر از ناشناخته ها و ابهامات است.

روز پنجشنبه، بیست و‌نهم تیر ماه ۱۴۰۲ رویدادی با عنوان فراتر از خود بودن در راستای حمایت و آگاه سازی والدین فرزندان اوتیستیک در باغ کتاب تهران برگزار شد.

والدین فرزندان اوتیستیک در طول زندگی در کنار فرزندشان با مشکلات، محدودیت ها، چالش ها و مسائل زیادی مواجه می شوند.

این والدین، برای ایجاد تغییر و کوچکترین مسائل ، زمان، انرژی و هزینه های زیادی را صرف می کنند که شاید خیلی اوقات از نگاه افراد زیادی دور می ماند.

مورد قضاوت قرار گرفتن، طرد و کنار گذاشته شدن توسط نزدیکان و جامعه یکی دیگر از مسائل جدی این خانواده هاست.

در رویداد فراتر از خود بودندرباره ی مسائل و چالش های والدین فرزندان اوتیستیک صحبت شد و راه حل های مؤثر برای حل  مسائل در راستای حمایت و آگاهی بخشی به  این والدین ارائه شد.

در رویداد فراتر از خود بودن، سیده شیمامیرمحسنی کوچ والدین فرزندان اوتیستیک درباره ی نحوه کار خود با این والدین و مدل کوچینگش و همچنین از مسیری که در طی جلسات کوچینگ با والدین این فرزندان با هم طی میکنند، صحبت کرد. افزایش خودآگاهی و تاب آوری و مسئولیت پذیری و همچنین مهربانی با خود از جمله مواردی بود که شیما میرمحسنی‌طی صحبتهای خود برای بهبود زندگی‌و عملکرد این والدین به آنها اشاره کرد.

در ادامه ی‌رویداد، میلاد عبادی، بیزنس کوچ و طراح کسب و کار خلاقانه، درباره ی چشم انداز شیضاوکارهایی که می توان در حوزه ی اوتیسم انجام داد، طرح هایی را با مخاطبان این رویداد به اشتراک گذاشت.

کلیه ی طرحها و راهکارهایی که میلاد عبادی و  سیده شیمامیرمحسنی در این رویداد ارائه کردند، حاصل تحقیقات یکساله و مصاحبه با بیش از ۷۰ خانواده ی دارای فرزند اوتیسم بوده است.

در انتهای رویداد یکی از افراد اوتیستیک توانمند به نام فردین، به صورت زنده برای حضار برنامه ی موسیقی اجرا کرد، چرا که شیضا فضایی برای والدین فرزندان اوتیستیک و خود این فرزندان است تا به آینده ای روشن امیدوارتر باشند.

مؤسسه شیضا، مؤسسه ای است که خدمات کوچینگ را به والدین فرزندان اوتیستیک ارائه می دهد و مجری اصلی این برنامه بود و درباره ی چشم اندازهایش برای ارائه دیگر خدمات به والدین فرزندان اوتیستیک، طی این این رویداد طرح هایی را ارائه کرد که موجب دلگرمی این والدین شد.

این رویداد، رایگان و عام المنفعه توسط مؤسسه شیضا برگزار شد و مجموعه باغ کتاب نیز در راستای مسئولیت اجتماعی خود و حمایت از والدین اوتیستیک و جامعه اوتیسم ایران فضای رایگان برای برگزاری این رویداد را در اختیار مؤسسه شیضا قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

20 − 16 =

نیاز به راهنمایی دارید? گفتگو با ما